Program: Vánoce a Silvestr


Restaurace Piano

21.12. - 04.01.

Tento rok jsme pro Vás nachystali mimořádně hezký vánoční a silvestrovský program. Při jeho sestavování jsme dbali nejen na pestrost, ale především na uměleckou kvalitu účinkujících s důrazem na využití živých nástrojů.

Štědrovečerní večeře proběhne tentokrát za doprovodu lázeňského klavírního křídla. Již v předvečer Štědrého dne si můžete vychutnat koncert pro kytaru a ukulele v podání dvojice Duostrun. Žánrovou rozmanitost programu před koncem roku doplňují i taneční večer ve stylu 30. a 40. Let s orchestrem Swing Melody Ostrov, či koncert Ledecké dudácké muziky složený převážně z chodských lidových písní. Konec roku pak oslavíme velkolepou silvestrovskou party s bohatým občerstvením a půlnočním ohňostrojem. K poslechu a tanci zahraje taneční orchestr Ozvěny.

Vánoce a Silvestr můžete v Konstantinových lázních strávit v rámci některého z našich pobytových balíčků, nebo si můžete zakoupit vstupenky přímo na Štědrovečerní večeři čí Silvestrovskou party. Přivítejte nový rok 2020 v našich lázních!

  • Štědrovečerní večeře 950 Kč
  • Silvestrovská párty 1 700 Kč

Doprovodný program

21. 12. Taneční večer s tanečním orchestrem

Taneční orchestr Miroslava Novotného ovládá bravurně širokou škálu rozmanitých stylů taneční hudby - od popu přes swing a latinu po dechovku. Orchestr, s více než padesátiletou tradicí, hraje tradičně živě, jen s nezbytným ozvučením zpěvu.

22. 12. Posezení u klavíru

V průběhu večera zazní klavírní interpretace oblíbených melodií od popu přes jazz po klasickou hudbu v podání Jana Techla.

23. 12. Koncert pro kytaru a ukulele

Originální zážitek nabídne spojení zpěvačky a ukulelistky Marcely Brožové a kytaristy Adama Pavlíčka. V podání jejich dvojice Duostrun zazní písně latinsko-americké, jazzové i popové, od autorů jako jsou Antonio Carlos Jobim, Nat King Cole, Zuzana Navarová, Věra Martinová a další. V závěru programu se můžete těšit i na sérii ryze vánočních písniček českých i zahraničních.

24. 12. Štědrovečerní klavír: Miroslav Tauš

Slavnostní čtyřchodová štědrovečerní večeře za doprovodu klavírní interpretace známých i neznámých vánočních koled a písní nejen z Čech, Moravy a Slovenska. Společně s příjemnými melodiemi si mohou hosté vychutnat tradiční české vánoční pokrmy.

Štědrovečerní menu

Přípitek: Likér Konstantin
Předkrm: Zvěřinová paštika, brusinky, banketka
Polévka: Rybí polévka / Slepičí vývar s nudlemi
Hlavní chod: Smažený kapr / Smažený kuřecí řízek / Přírodní kuřecí řízek, bramborový salát, kompot
Desert: Vánoční jablečný závin/ Variace ovoce / Vánočka /Vánoční cukroví 

25. 12. Folklorní vánoční koncert: Plzeňský MLS

Vánoční koncert s pestrým krojovaným programem českých lidových koled, vánočních písní a melodií v podání Plzeňského malého lidového souboru. V nástrojovém obsazení - troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra - Vám, společně se zpěváky, Plzeňský MLS zprostředkuje prostou a jedinečnou krásu vánoční doby, jak ji znali a slavili naši předci.

26. 12. Vánoční klavír Honzy Jareše

Pozitivně nabitý koncert složený z nejkrásnějších českých i světových koled a vánočních písní v ojedinělé interpretaci nevidomého zpěváka, nadaného klavíristy a absolventa Pražské konzervatoře Honzy Jareše, jenž se poslední dobou výrazně prosazuje na české hudební scéně.

27. 12. Jazz-folkový koncert: Adams Emily

Jazz-folkové duo Adams Emily ve složení Emilie Bauerová - baskytara, zpěv a Martin Adamovský - kytara. Pro tuto příležitost rozšíří obvyklou sestavu  o klavíristu Jana Techla a společně odehrají jedinečný koncert protknutý příjemnou povánoční náladou. V rámci večera zazní oblíbené jazzové standardy, včetně několika  vánočních písní a ukázky z vlastní autorské tvorby.

28. 12. Swingový taneční večer

Dvanáctičlenná kapela Swing Melody Ostrov pod vedením kapelníka Jana Veverky, hraje především český jazz a swing z období 30. a 40. let. Svým repertoárem a interpretací prvorepublikových šlágrů připomíná SMO Melody Makers Ondřeje Havelky.

29. 12. Ledecká dudácká muzika

Temperamentní, veselá a plná výborných muzikantů – taková je Ledecká dudácká muzika. Mezi svátky se můžete těšit na krojovaný folklorní večer složený z lidových písniček převážně z Chodska  ale i z písní z dalších míst České republiky.

30. 12. Večer pro klavír a saxofon, Jan Braun & Jan Nový

Pohodový předsilvestrovský večer ve společnosti klavíru nabídne oblíbené jazzové standardy ve vlastích úpravách Jana Brauna (klavír) a Jana Nového (saxofon) pro piano a saxofon.

31. 12. Silvestrovská párty: Taneční orchestr Ozvěny

Program večera:
19.00 – Zahájení
19.15 – Silvestrovský bufet
20.00 – Taneční orchestr Ozvěny
23.00 - Půlnoční bufet
00.00 – Novoroční přípitek, ohňostroj

Silvestrovská párty odstartuje v 19.00 hodin přípitkem. Poté na hosty čeká bohatý silvestrovský bufet, složený ze studených a teplých lahůdek z drůbeže, ryb a z čerstvé zvěřiny. Sladké pokušení zajistí deserty a ovocné variace domácí výroby či čokoládová fontána. Kolem 21.00 hodiny bude dovezena ještě teplá, jemně uzená šunka. Bufetové stoly budou v průběhu večera doplňovány a po 23.00 přibude ještě půlnoční bufet, kde nebude chybět silný domácí vývar či variace sýrů, uzenin a naložených ryb. Nový rok bude přivítán společným přípitkem a ohňostrojem. Večerem bude provázet taneční orchestr Ozvěny pod vedením Václava Zemana, zazní skladby současné hudební scény i starší evergreeny, orchestr Vám s radostí zahraje i písničky na přání. Nový rok budeme společně oslavovat až do 02.00 hodin.

01.01 Novoroční vycházka

Průvodce Gustav Černý Vás provede mimo jiné částí lázeňského městečka, při cestě se seznámíte s jeho historií i současností. Trasa novoroční  vycházky bude zvolena dle aktuálního počasí.

01.01 Novoroční koncert: Národní písně

Sváteční novoroční koncert v podání Dua H+B: mezzosopranistky Jany Hoffmannové a klavíristky Hany Bezděkové připomene lidové písně z Čech, Moravy a Slovenska  v úpravě Jana Masaryka. Zazní například písně " "Pod tým naším okénečkem", "Láska, bože, láska”, “Zelení hájové” a mnohé další z Masarykova sborníku. Přijďte se zaposlouchat do důvěrně známých melodií naší země a oslavit tak první den roku 2020.

02.01 Trio Evergreens

Zahraje s nadšením a radostí známé skladby a hity z oblasti jazzu, popu, klasiky i lidové hudby. Těšit se můžete vysoce kvalitní instrumentální provedení a zajímavé aranže. Vůdčí osobností tria je jazzový houslista a charismatický primáš Jaroslav Lucák, na akordeon hraje univerzitní profesor v oblasti hudební vědy Jiří Bezděk, a na baskytaru zapálený vedoucí mládežnických kapel Jan Krček.

03.01 Posezení u klavíru

V průběhu večera zazní klavírní interpretace nejznámějších melodií od klasiky po současnou pop-music v podání Matěje Műllera. Matěj, absolvent plzeňské Konzervatoře se krom aranží převzatých skladeb věnuje i komponování vlastní hudby, o jejíž ukázku nebudou posluchači ochuzeni.