Nové služby o počasí

S ohledem na specifické mikroklima naších lázní jsme pro lázeňské hosty zajistili služby, které prostřednictvím našeho webu informují o momentálním stavu počasí a jeho dalším vývoji v příštích dnech.

Aktuální stav meteorologických hodnot v místě zaznamenává vysoce vyspělá meteostanice umístěna přímo v lázeňském areálu. Její senzory snímají množství srážek, rychlost, vlhkost a tlak vzduchu, a samozřejmě i teplotu, včetně teploty tzv. zdánlivé. Sebraná data putují bezdrátově přes hlavní jednotku stanice na náš web, kde jsou každou minutu aktualizována. Přesnost  naměřených hodnot je vysoká, odchylky se například u teploty pohybují v rozmezí do 1°C.

Abyste si mohli naplánovat výlety i na další dny, připravili jsme pro Vás třídenní předpověď počasí vytvářenou na míru přímo pro lokalitu Konstantinových Lázní. Atmosférické jevy v okruhu 2,3 km zaznamenává numerický model Aladin. Jeho výsledky jsou přenášeny do Českého hydrometeorologického ústavu, kde je vypočten budoucí vývoj atmosférických procesů v lokalitě lázní. Výsledné údaje zasílá ČHMÚ denně v 6:00, kdy zároveň dochází i k aktualizaci předpovědi počasí na našem webu.