Hojivé účinky konopí


Wellnesscentrum

1.1.–31.3.

Zimní období představuje větší zátěž na pohybový aparát, proto jsme pro Vás připravili nové konopné procedury. V mrazivém počasí v kombinaci se studeným větrem, dochází k prochladnutí kloubů a svalů, ty spouští obranný reflex a stahují se, to se projevuje nepříjemnými spasmy a vasokonstrikcemi, při kterých se snižuje prokrvení. U některých nemocí pohybového aparátu, tak dochází právě v zimě ke zhoršení stavu.
Konopí, pro své účinky nazýváno též „zelené zlato“, má výrazné protizánětlivé, hojivé, antibakteriální a antivirální účinky. V lékařství se využívá list a květ, v péči o tělo semínka. Z těch se lisováním za studena vyrábí jeden z nejcennějších rostlinných olejů, obsahující omega-6 a omega-3 kyseliny v ideálním poměru 3:1. Konopný olej obsahuje až 80% nenasycených mastných kyselin, které si naše tělo nedokáže vyrábět samo. Dále jsou v oleji obsaženy minerály (hořčík, zinek, vápník), enzymy a zástupci antioxidantů (vitamíny A, C, E), které chrání buňky před poškozením volnými radikály a tím i proti nádorovým onemocněním. Navíc vitamín A vyniká účinky na pokožku, vitamín C se podílí na syntéze kolagenu a podporuje vývoj kostí a chrupavek, přičemž vitamín E se zinkem zlepšuje hojivé procesy.

Konopná hydromasážní koupel 20 minut

Koupel z květů a listů odrůdy technického konopí. Má pozitivní účinky v léčbě revmatismu, bolestí kloubů a svalů, kožních nemocí, zároveň uvolní tělo i mysl.

Konopná masáž šíje a zad 30 minut

Masáž se provádí vysoce kvalitním 100% přírodním konopným olejem, který tělu prospívá svým obsahem esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega 3-6, vitamínů A, B1, B2, B6, C, E, fytosterolů, fytinu a řady důležitých minerálních látek. Masáž přináší rychlou úlevu a uvolnění při svalové únavě, při obtížích pohybového aparátu i kožních onemocnění. Také napomáhá ke zklidnění organismu a minimalizuje únavu. Dle typu problémů můžeme zvolit razantnější stimulační masáž nebo relaxační masáž.


Cena koupel + masáž: 990,- Kč


V rámci akce nelze využít jiné slevy.