Podzimní saunování


Wellnesscentrum

1. 10.–30. 11.

Podzimní i zimní měsíce kladou větší nároky na náš imunitní systém. Máme méně slunečního světla a to má vliv na naši náladu. I pokles teploty a její změny při přechodu z místnosti ven způsobují našemu organismu větší zátěž. Jedním ze způsobů, jak si zpříjemnit nevlídné sychravé dny, je návštěva sauny. Pro letošní podzim jsme přichystali trojici osvědčených bylinných esencí pro posílení imunity a zlepšení nálady.

Zázvor a limeta
Kombinace zázvoru a limetky je skvělou volbou pro posílení imunitního systému, prohřátí a uvolnění dýchacích cest. Oleje při vdechování působí v limbickém systému, kde korigují stresové stavy a poklesy nálady.
Zázvor má výborné antioxidační a antibakteriální účinky a tiší svalové bolesti. Zdravotním přínosem limet je kromě zlepšení imunitního systému i ochrana organismu před volnými radikály. Antioxidanty flavonoidy v nich obsažené mají protirakovinné účinky.
 
Eukalyptus
Eukalyptová silice je vynikající vzdušná dezinfekce při respiračních potížích. Je hlavním olejem pro odkašlávání a čištění plic od hlenu. Díky antivirovému a protizánětlivému působení je navíc prospěšný při běžném nachlazení, zánětu dutin, zánětu hrtanu a chronické bronchitidě. Působí jako tonikum imunity a zabraňuje návratu infekce. Je vhodný i pro revmatické bolesti křečovité povahy a k potlačení svalových bolestí.
 
Tymián

Bylina známá jako silné přírodní antibiotikum, je výborným pomocníkem při nachlazení a dýchacích problémech, posiluje organizmus a dodává tělu příjemný pocit uvolnění a tepla. Podporuje krevní oběh, příznivě působí na unavené svaly a má relaxační účinky. Tymiánová silice je antibakteriální a zvyšuje tělesnou energii.

Účinky těchto přísad si můžete vychutnat v bio sauně a parní lázni každý den od 10 do 21 h.