Gastro

Kvalitní a správně zvolená strava přispívá k dobré tělesné kondici a urychluje proces léčby, proto je stravování důležitou součástí lázeňského pobytu. Dbáme o to, aby jídla přípravená v naší kuchyni byla nejen chutná, ale i nutričně vyvážená, připravená výhradně z kvalitních čerstvých surovin a bez chemických přísad. Specialitou naší kuchyně jsou pokrmy připravené ze zvěře z místních lesů a sladkovodních ryb i drůbeže z klatovské drůbežárny. Samozřejmostí je výběr z různých typů diet, které se snažíme přizpůsobit individuálním přáním našich hostů.

Tři hotelové restaurace nabízejí pokrmy české a mezinárodní kuchyně formou polopenze, plné penze a á la carte. Volné chvíle, nejen mezi procedurami, můžete strávit posezením s přáteli v oblíbené kavárně Srdíčko, doporučujeme ochutnat vyhlášené francouzské palačinky, domácí dorty a výběrovou kávu La Boheme. Za pěkného počasí nabízí kavárna i restaurace posezení na venkovních zahrádkách s nádherným výhledem do lázeňského parku.

 

Stravování hostů


Stravování Standard

Plná penze pro klienty pojišťoven s úhradou komplexní

Snídaně

kontinentální 
Obědy servírované, výběr ze 2 menu + salátový bufet + čaj/pramen Prusík
Večeře  servírované, výběr ze 2 menu + salátový bufet + čaj/pramen Prusík


 dle zdravotního stavu hosta může lázeňský lékař doporučit konkrétní typ diety

Zobrazit více Skrýt

Stravování Komfort

Polopenze nebo plná penze pro klienty pojišťoven s úhradou příspěvkovou a pro samoplátce.

Snídaně bufet
Obědy  servírované, výběr ze 4 menu + salátový bufet + džus/čaj/pramen Prusík
Večeře  servírované, výběr ze 4 menu + salátový bufet + džus/čaj/pramen Prusík

Další nápoje dle nápojového lístku jednotlivých restaurací za poplatek.

Zobrazit více Skrýt

Zásady naší kuchyně

Připravované pokrmy odpovídají nejnovějším poznatkům o zdravém stravování.: Vaříme od základu z čerstvých kvalitních potravin, bez použití polotovarů. Nepoužíváme škodlivé látky nevhodné pro lidské zdraví, a to v jakékoli podobě.

umělá aditiva  geneticky modifikované suroviny  trans mastné kyseliny   umělá sladidla   koncentrovaný kukuřičný sirup (high fructose corn syrup, HFCS)   monosodium glutamát 

Zobrazit více Skrýt

Typy diet

Lázeňský lékař může na základě prohlídky navrhnout jednu z diet:

Žaludeční dieta

Při poruchách trávicího systému s dlouhodobým průběhem, choroby žaludku, dvanáctníku, po operacích žaludku a dvanáctníku. Dietní opatření spočívá v šetření postižené sliznice. Úprava pokrmu – vaření, dušení a úpravy bez tuku, podáváme malé porce 5krát až 6krát denně.

smažená jídla  ryby  uzená masa  koření  alkohol  káva  čokoláda  silné vývary

 

Nízkocholesterolová dieta

U pacientů s vysokým obsahem cholesterolu v krvi tj. zvýšené množství tukových látek v krvi.

glycidy  tuky  smažená jídla

olej slunečnicový  olivový a sojový  ovoce  zelenina  ryby  netučné sýry  mléko

 

Redukční dieta

Pro obézní, kde dieta je limitována energeticky. Do jídelníčku zařazujeme ovocné a zeleninové dny. Jídlo se podává 6krát denně v odvážených porcích. Úpravy – vaření, dušení, pečení a grilování. Pokrmy se připravují bez zahušťování, polévky a moučníky nepodáváme.

cukr  tuky

 

Diabetická dieta

Jídlo podáváme 6krát denně a nutný je příjem sacharidů ve snížených dávkách. Stálou součástí jídelníčku je ovoce a zelenina.

cukr  med

 

Zobrazit více Skrýt


Máte rezervaci?

Máte rezervaci?

O stravování

  • Stravování začíná v den příjezdu obědem a končí snídaní v den odjezdu.
  • Pokud máte rezervován pobyt s polopenzí, můžete si obědy doplatit na místě.
  • Výběr z variant menu probíhá jeden den předem. Jedno menu je vždy vegetariánské.
  • Výběr menu pro první den pobytu lze provést e-mailem nebo telefonicky nejpozději 3 dny před Vašim příjezdem. Pokud výše uvedený požadavek nebude obdržen, bude strava v první den pobytu zvolena lázeňským kuchařem.
  • Požadavek na bezlepkovou, bezlaktózovou či jinou úpravu jídel uveďte prosím při objednávce pobytu nebo nejpozději den před Vaším příjezdem.
  • Pro klienty s omezenou mobilitou je možné po domluvě zajistit stravovaní na pokoji. Požadavek je možné zaslat společně s rezervací pobytu nebo domluvit přímo na místě po Vašem příjezdu.
  • Přečtěte si prosím Etický kodex restauračních zařízení Konstantinových lázní.