I. LÁZEŇSKÉ VINOBRANÍ


Kdy


21. 9. 2019   13:30


Místo

Kulturně společenský víkend pro všechny milovníky dobrého vína, gastronomických a kulturních zážitků. Program začne ve 13.30 hodin, kdy vystoupí cimbálová muzika Aleše Smutného, která zahraje převážně moravské lidové písničky. Dále také vokální soubor Tutti Voci, a nebude chybět ani šansonový recitál v podání Evy Melicharové a Kvarteta Miroslava Tauše, který s francouzským šansonem bude reprezentovat vinný region Francie či Duo Manera, které bude reprezentovat vinný region Španělska zejména flamengem. Celý den bude završen moravským cimbálovým tanečním večerem v restauraci Piano v lázeňském hotelu Prusík. Při degustaci vín si vychutnáte občerstvení připravené v našem grilovacím domku či v kavárně Srdce.

Taneční večer: 120 Kč

Degustace : 250 Kč

 

PROGRAM:

13.30 – 14.30        Cimbálová muzika Aleše Smutného

V úvodu programu zahraje  výtečná cimbálka  Aleše Smutného. Muzika, která řadu let doprovázela a dodnes spolupracuje s Jožkou Černým, zahraje nejen lidové písně z domácích i zahraničních regionů, ale i světové popopulární melodie.

14.00 – 14.10         Zahájení

14.10 – 14.50         Cimbálová muzika Aleše Smutného

15.00 – 16.00        Tutti Voci

Tutti Voci, aneb Všechny hlasy, je čtyřčlenný ženský vokální soubor, který interpretuje převážně známé swingové a popové skladby, nicméně pro tuto příležitost rozšíří svůj program o sérii oblíbených moravských písní v originální úpravě pro čtyři hlasy.

16.10 – 17.40         Šansonový recitál Evy Melicharové

Při poslechu písní Edith Piaf,  Charlese Aznavoura, Lary Fabian a dalších představitelů francouzského šansonu v osobitém podání Evy Melicharové a v doprovodu Kvartetu Míry Tauše, se přenesete do pařížských uliček, kde se z kaváren linou tóny francouzského šansonu. Těšit se můžete i na písně z repertoáru první dámy českého šansonu - Hany Hegerové.

17.50 – 19.20        Duo Manera

Závěr podvečerního programu nabídne hudební bonbónek v podání mistrů kytary a žáků prof. Štěpána Raka Soni Vimrové a Miroslava Žáry.  Originální hudební projekt představí v brilantním provedení temperamentní skladby španělského flamenca a argentinského tanga, které nadzvednou z lázeňské lavičky nejednoho posluchače.

19.30 – 23.00       Moravský taneční večer, cimbálová muzika Aleše Smutného

O vaši zábavu se postará cimbálová muzika složená z profesionálních hudebníků pod vedením zkušeného primáše Aleše Smutného, která Vám s radostí zahrají dle vašich přání k poslechu i tanci. Můžete si vychutnat nejkrásnější lidové písně jak z naší domoviny, tak jiných zemí, ale i jazzové, muzikálové a filmové melodie. Neostýchejte se si s muzikanty zazpívat a odvázat se na tanečním parketě.