Elektroléčba

Lázeňský hotel Prusík, Lázeňská 1, 349 52 Konstantinovy Lázně Zobrazit mapu Skrýt mapuPopis

Je část fyzikální léčby, kde je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie. Proudy stejnosměrné – galvanizace – čtyřkomorová lázeň, proudy nízkofrekvenční – diadynamik, vysokofrekvenční proudy – krátkovlnná diatermie. Prakticky všechny proudy mají účinky analgetické, vazodilatační, regulují svalová napětí s cílem dosažení celkové relaxace. Vhodné k aplikaci u stavů po úrazech, u ortopedických a revmatologických onemocnění.


Träbertovy proudy

240 Kč

Diadynamik

240 Kč

Phyaticon 787

280 Kč

Čtyřkomorová lázeň

260 Kč
Biolampa

200 Kč

 

Bioptronová lampa je účinným zdrojem léčebného biostimulačního světla pracujícího na principu polarizace světla vyzařovaného halogenovou žárovkou. Při použití biolampy dochází k biostimulačnímu efektu – spouštění a podpora pochodů na úrovni samotných buněk v tkáních. Dobrých výsledků je dosaženo při aplikaci na pooperační jizvy, bércové vředy, dekubity, alergické projevy na kůži a jiné kožní defekty.


Ultrazvuk

220 Kč

 

Je založen na využití elektrické energie vysokofrekvenčních proudů převedené na energii mechanickou a teplo, přičemž dochází k hlubokému ohřevu tkání. Zlepšuje lokální cirkulaci a tím i metabolismus, vede k výrazné svalové relaxaci, má analgetický účinek a urychluje regenerační schopnost tkání.


Magnetoterapie

300 Kč

 

Je založena na účincích magnetického pole na člověka a jeho využití k léčebným účelům. Magnetická pole obecně vyvolávají vazodilataci, působí analgeticky, protizánětlivě a protiedematózně, urychlují hojení, mají myorelaxační a spasmolytický účinek. Kontraindikací je těhotenství, kardiostimulátor, krvácivé stavy, tumory (možnost urychlení rozsevu i bujení), rozsáhlé mykotické, virové či bakteriální infekce. Nedoporučuje se u hypotenze a u pacientů s epilepsií, může vyprovokovat záchvat.


Rebox

220 Kč

 

Elektroterapie přístrojem Rebox je originální léčebnou metodou, která je založená na neinvazivní transkutánní aplikaci specifických elektrických proudů. Rebox je efektivní v léčbě akutní i chronické bolesti a v rehabilitaci pohybového aparátu. Mezi hlavní efekty reboxové terapie patří analgetický, myorelaxační a antiedematózní účinek.

Máte rezervaci?

Máte rezervaci?

Co vzít s sebou

  • Občanský průkaz nebo pas.
  • Pravidelně užívané léky na celou dobu lázeňského pobytu.
  • Oblečení vhodné na cvičení včetně obuvi do tělocvičny, na venkovní terénní léčbu a plavky.
  • Hradí-li Váši léčbu pojišťovna: průkaz pojišťovny a dokument předvolání pacienta.
  • Je-li součástí pobytu konzultace s lékařem: zprávu a výsledky z posledních lékařských vyšetření.