Ostatní

Lázeňský hotel Prusík, Lázeňská 1, 349 52 Konstantinovy Lázně Zobrazit mapu Skrýt mapuOxygenoterapie

310 Kč

20 min.

Je vdechování zvlhčeného vzduchu, obohaceného až na 60 % kyslíkem, pomocí nosního aplikátoru. Kyslíkovou kúrou se docílí lepšího okysličení krve a následně i orgánů, zvýšení pružnosti plicní tkáně, což vede ke zlepšení tělesné a duševní výkonnosti, zlepšení srdeční činnosti, zvýšení obranyschopnosti organizmu.


Oxygenoterapie

1000 Kč

100 min.

5 x 20 min. oxygenoterapie za zvýhodněnou cenu.


Inhalace individuální

170 Kč

 

Jde o vdechování kapalných látek rozptýlených ve vzduchu pomocí inhalačního přístroje. K inhalační terapii používáme minerální vodu Vincentka nebo další léčivé roztoky Bromhexin, Mucosolvan. Vhodná při obtížném odkašlávání a při infekčních a alergických onemocněních dýchacích cest.


Zábal parafínový – ruce

250 Kč

20 min.

Používá se parafínový vosk smíchaný s parafínovým olejem v poměru 10:1 kvůli snížení teploty tání. Rozpuštěný parafín působí svou vysokou aplikační teplotou a rovnoměrně uvolňovaným skupenským teplem tuhnutí. Prohřátí je poměrně hluboké a jeho účinek se udržuje ještě několik hodin po skončení procedury. Nejlepších efektů je dosaženo při namáčení rukou do lázně. Využívá se u pacientů s chronickou revmatoidní artritidou a u dalších revmatických onemocnění drobných kloubů končetin.


Zábal parafínový – části těla

360 Kč

20 min.

Používá se parafínový vosk smíchaný s parafínovým olejem v poměru 10:1 kvůli snížení teploty tání. Rozpuštěný parafín působí svou vysokou aplikační teplotou a rovnoměrně uvolňovaným skupenským teplem tuhnutí. Prohřátí je poměrně hluboké a jeho účinek se udržuje ještě několik hodin po skončení procedury. Nejlepších efektů je dosaženo při nanášení parafínu štětcem na oblast zad, kolen a kyčlí. Využívá se u pacientů s chronickou revmatoidní artritidou a u dalších revmatických onemocnění.


Rašelinový zábal (šíje, záda)

330 Kč

20 min.

 


Lymfodrenáž manuální

1110 Kč

 

Funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a jejich návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, vhodná k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.


Lymfodrenáž přístrojová

550 Kč

50 min.

Funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, vhodná k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.


Obstřik

310 Kč

 

Provádí se u bolestivých kloubů ramen, loktů, zápěstí, drobných kloubů ruky, kolen a kotníků a bolestivých míst v okolí páteře i jinde. Léčivo je aplikováno přímo do bolestivého místa a zmírňuje bolest.


Ošetření bércového vředu

340 Kč

 

Na základě doporučení lékaře.


Převaz rány

150 Kč

 

Na základě doporučení lékaře, s výjimkou ošetření bércového vředu


Skupinová edukace

1460 Kč

 

Pro minimálně 8 osob, edukace je výchova nemocných k samostatnější péči o vlastní onemocnění, při které přebírá větší část odpovědnosti za vlastní zdraví na sebe. Poučení o správné životosprávě a rizikových faktorech, které mají negativní vliv na zdraví člověka.


Individuální edukace

400 Kč

max. 20 min.

Edukace je výchova nemocného k samostatnější péči o vlastní onemocnění, při které přebírá větší část odpovědnosti za vlastní zdraví na sebe. Zároveň edukace slouží ke zlepšení spolupráce klienta se zdravotnickým týmem.


Tejpy včetně tejpování

7 Kč / cm

Tejpování, kinesiotaping je u nás poměrně mladou léčebnou technikou, i když v zahraničí se využívá již řadu let. Jejím účelem je efektivní léčba a korekce pohybového aparátu, ovlivnění bolesti a také prevence přetížení při rekreačním i vrcholovém sportu.


Solná jeskyně

190 Kč

45 min.

Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně, preventivně i podpůrně při léčbě mnoha onemocnění. Patří mezi ně srdečně–cévní problémy a onemocnění jako vysoký krevní tlak, zúžení arterií, chronická ischemie srdce, mozku nebo dolních končetin, stavy po infarktu myokardu, poruchy cirkulace krve. Úspěšně napomáhá při léčbě průduškového astmatu, zápalu plic, alergie, cukrovky, při poruchách neurovegetativního systému. Může ji však absolvovat i zcela zdravý člověk, například preventivně před obdobím chřipek či relaxačně.


Solná jeskyně

740 Kč

225 min.

5 x 45 min. pobyt v solné jeskyni za zvýhodněnou cenu.

Máte rezervaci?

Máte rezervaci?

Co vzít s sebou

  • Občanský průkaz nebo pas.
  • Pravidelně užívané léky na celou dobu lázeňského pobytu.
  • Oblečení vhodné na cvičení včetně obuvi do tělocvičny, na venkovní terénní léčbu a plavky.
  • Hradí-li Váši léčbu pojišťovna: průkaz pojišťovny a dokument předvolání pacienta.
  • Je-li součástí pobytu konzultace s lékařem: zprávu a výsledky z posledních lékařských vyšetření.