Uhličité procedury

Lázeňský hotel Prusík, Lázeňská 1, 349 52 Konstantinovy Lázně Zobrazit mapu Skrýt mapuUhličitá koupel

400 Kč

Základní léčebná procedura, ke které se využívá zdroje minerální vody, jejíž rozbor ukazuje velmi vysoký obsah volného oxidu uhličitého. V uhličité koupeli dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého pokožkou, což má za následek rozšiřování cév, čímž klesá krevní tlak a snižuje se tepová frekvence. Zvyšuje se svalové prokrvení a okysličení. Uhličité koupele mají pozitivní vliv na srdeční a cévní systém. Doporučujeme též při onemocnění pohybového aparátu.


Suchá uhličitá koupel

360 Kč

Také nazývána „koupel ve vaku“ spočívá v uzavření těla, kromě hlavy, do speciálního plastového vaku, který je naplněn oxidem uhličitým. Dochází k rozšíření tepen až po vlásečnice, což zlepšuje prokrvení pokožky, svalstva a všech orgánů. Napomáhá rychlejšímu hojení ran a jizev, zmírňuje žilní a lymfatické otoky, má analgetický účinek, příznivě působí při léčbě migrén, deprese, nespavosti. Terapie je též vhodná pro pacienty, kteří trpí syndromem studených nohou a rukou.


Insuflace zřídelního plynu

240 Kč

Jde o podkožní aplikaci oxidu uhličitého, provádí se technikou obvyklou pro podávání podkožních injekcí. Je využíván CO2 z bomby. Bezprostřední efekt je nepříjemný až mírně bolestivý pocit s tlakovou složkou v místě vpichu, ten však vymizí během několika minut. Působí rozšíření cév, analgeticky a při opakovaném podání zlepšuje funkci poškozených tkání. Pouze na předpis lékaře.

Máte rezervaci?

Máte rezervaci?

Co vzít s sebou

  • Občanský průkaz nebo pas.
  • Pravidelně užívané léky na celou dobu lázeňského pobytu.
  • Oblečení vhodné na cvičení včetně obuvi do tělocvičny, na venkovní terénní léčbu a plavky.
  • Hradí-li Váši léčbu pojišťovna: průkaz pojišťovny a dokument předvolání pacienta.
  • Je-li součástí pobytu konzultace s lékařem: zprávu a výsledky z posledních lékařských vyšetření.