Uhličité procedury

Lázeňský hotel Prusík ,Lázeňská 1 , 349 52 Konstantinovy Lázně Zobrazit mapu Skrýt mapuUhličitá koupel

320 Kč

Základní léčebná procedura, ke které se využívá zdroje minerální vody, jejíž rozbor ukazuje velmi vysoký obsah volného oxidu uhličitého. V uhličité koupeli dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého pokožkou, což má za následek rozšiřování cév, čímž klesá krevní tlak a snižuje se tepová frekvence. Zvyšuje se svalové prokrvení a okysličení. Uhličité koupele mají pozitivní vliv na srdeční a cévní systém. Doporučujeme též při onemocnění pohybového aparátu.


Suchá uhličitá koupel

300 Kč

Také nazývána „koupel ve vaku“ spočívá v uzavření těla, kromě hlavy, do speciálního plastového vaku, který je naplněn oxidem uhličitým. Dochází k rozšíření tepen až po vlásečnice, což zlepšuje prokrvení pokožky, svalstva a všech orgánů. Napomáhá rychlejšímu hojení ran a jizev, zmírňuje žilní a lymfatické otoky, má analgetický účinek, příznivě působí při léčbě migrén, deprese, nespavosti. Terapie je též vhodná pro pacienty, kteří trpí syndromem studených nohou a rukou.


Insuflace zřídelního plynu

190 Kč

Jde o podkožní aplikaci oxidu uhličitého, provádí se technikou obvyklou pro podávání podkožních injekcí. Je využíván CO2 z bomby. Bezprostřední efekt je nepříjemný až mírně bolestivý pocit s tlakovou složkou v místě vpichu, ten však vymizí během několika minut. Působí rozšíření cév, analgeticky a při opakovaném podání zlepšuje funkci poškozených tkání. Pouze na předpis lékaře.

Máte rezervaci?

Máte rezervaci?

Co vzít s sebou

  • Občanský průkaz nebo pas.
  • Pravidelně užívané léky na celou dobu lázeňského pobytu.
  • Oblečení vhodné na cvičení včetně obuvi do tělocvičny, na venkovní terénní léčbu a plavky.
  • Hradí-li Váši léčbu pojišťovna: průkaz pojišťovny a dokument předvolání pacienta.
  • Je-li součástí pobytu konzultace s lékařem: zprávu a výsledky z posledních lékařských vyšetření.